Topic: Nu va cumparati telefoane marca Allview

Nou venit Timid
    Data inregistrarii
    Feb 2015
    Reputatie
    0

Implicit Nu va cumparati telefoane marca Allview

Buna seara sunt dezamagit sa spun ca recent mi-am cumparat un telefon Allview X1 Soul Xtreme si e plin de "bube". Domnii de la Allview sunt foarte indolenti referitor la clienti , am trimis la service-ul lor acum 1 luna acest telefon cu defectul : touch screen defect , acest touch nu functioneaza deloc bine o ia razna , nu pot raspunde apelurilor in fine mi-a fost returnat iar pe garantie scrie defect -soft si mi l-au resoftat . Totul parea frumoa dupa restituire am avut surprinderea neplacuta sa conatat ca problema nu se rezolvase fiind nevoit a doua ora sa-l trimit. L-am primit acum o saptamana si astazi l-am luat la "ture" si acum sunt nervos ca prezinta aceasi problema dar mai mult pe garantie mi-au scris ca problema touch-ului nu a foat identificata
    Am sunat la ei si le-am certut suma integrala de 1650 lei dar normal fara rezultat , si am sunat la opc maine ma prezint acolo . Stie cineva cum pot recupera banii de la ei? Va multumesc!

Moderator Global Expert Avatar c_ta_mindra
    Data inregistrarii
    Dec 2008
    Reputatie
    39380

Implicit Re: Nu va cumparati telefoane marca Allview

Citat Citat jinkao2009 Afiseaza mesajul
    Buna seara sunt dezamagit sa spun ca recent mi-am cumparat un telefon Allview X1 Soul Xtreme si e plin de "bube". Domnii de la Allview sunt foarte indolenti referitor la clienti , am trimis la service-ul lor acum 1 luna acest telefon cu defectul : touch screen defect , acest touch nu functioneaza deloc bine o ia razna , nu pot raspunde apelurilor in fine mi-a fost returnat iar pe garantie scrie defect -soft si mi l-au resoftat . Totul parea frumoa dupa restituire am avut surprinderea neplacuta sa conatat ca problema nu se rezolvase fiind nevoit a doua ora sa-l trimit. L-am primit acum o saptamana si astazi l-am luat la "ture" si acum sunt nervos ca prezinta aceasi problema dar mai mult pe garantie mi-au scris ca problema touch-ului nu a foat identificata
    Am sunat la ei si le-am certut suma integrala de 1650 lei dar normal fara rezultat , si am sunat la opc maine ma prezint acolo . Stie cineva cum pot recupera banii de la ei? Va multumesc!
    Sfatul meu este urmatorul: incearca sa-i convingi sa-ti schimbe telefonul cu unul care sa corespunda din punct de vedere al caracteristicilor tehnice. Si inca ceva, incearca sa verifici aceste caracteristici la "fata locului" adica la o reprezentanta Allview.
    "Un prieten e acela care-ti da libertatea sa fii tu insuti"-Jim Morrison

Nou venit Timid
    Data inregistrarii
    May 2019
    Varsta
    24
    Reputatie
    0

Implicit Re: Nu va cumparati telefoane marca Allview

Nu stiu ce sa zic...eu vedeam telefoane asa cand cautam apartamente pe xxxxxxx. Cred ca AllView sunt bune ca telefoane, sper sa imi gasesc si eu apartamentul in curand. Stii cumva de unde pot lua unul?

Permisiuni mesaje

• Nu poti deschide topice noi
  • Nu poti scrie raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti modica mesajul tau
  •