Pag 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Topic: In vacanta cu familia - Ce-mi recomandati?

Moderator Expert Avatar floricel61
    Data inregistrarii
    Jan 2009
    Reputatie
    35057

Implicit Re: In vacanta cu familia - Ce-mi recomandati?

Si eu, am incercat sa ma informez pentru ceva "oferte adevarate " dar nu am gasit....inca!
    Fiecare om pe care il întâlnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. ( Sigmund Freud )

Data inregistrarii
    Jan 2009
    Reputatie
    35057

Citat Citat pisimic Afiseaza mesajul
    Buna dimineata!
    Eu urmez un ritual ... niciodata de sarbatori nu plec de acasa ... adica, Pastele sau Craciunul le facem acasa, cu familia, prietenii, in zilele urmatoare iesim in vizite si cam atat, Revelionul de cativa ani buni doar la restaurant pentru ca este mai comod, iar eu fiind nascuta pe 01.01 nu mai sunt nevoita sa stau in picioare si bucatarie mai toata noaptea ...
    Si sincera sa fiu, in preajma sarbatorilor toate preturile sar in aer, daca o cazare la munte ma costa 120 lei/camera pe noapte in timpul anului, acum m-ar duce la cel putin 500 lei aceeasi camera ...
    Dar, dupa trecerea acestora si schimbarea anului, am o oferta foarte tentanta, la vecinii nostri de peste drum, cum s-ar spune ... Ma duc sa ma dau cu plasticul, deh roman sadea ... ca la skiuri nu ma bag, iar patinele mele nu merg pe acolo ...

Hotel Bansko SPA & Holidays din Bansko
    este format dintr-o cladire cu 4 etaje si are 80 camere duble (25 mp), 3 camere family (30 mp) si 6 apartamente cu 1 dormitor (40 mp). Dotari camere: aer conditionat, televizor, minibar, internet, baie cu dus, uscator de par si balcon.
    Facilitati hotel
    Hotel Bansko SPA & Holidays din Bansko are urmatoarele facilitati: lobby bar, restaurant a la cate, restaurant traditional, centru SPA, salon de infrumusetare, coafor, sala de conferinta, spalatorie, fier de calcat, parcare in limita locurilor disponibile.
    Sport si relaxare
    Piscina interioara, sala de fitness, sauna, baie cu aburi, baie turceasca.

Tarifele includ: sauna, baie cu aburi, piscina, sala de fitness, contrast shower, zona de relaxare, transport catre prima statie de cablu si parcare in limita locurilor disponibile.

Perioada: 01.12-22.12.2013
    97 euro/persoana/sejur de 5 nopti, cazare in camera DUBLA cu demipensiune
    108 euro/persoana/sejur de 5 nopti, cazare in camera DUBLA family

Perioada: 23.12-27.12.2013
    130 euro/persoana/sejur de 5 nopti, cazare in camera DUBLA cu demipensiune
    146 euro/persoana/sejur de 5 nopti, cazare in camera DUBLA family

Perioada: 02.01-16.01.2014
    141 euro/persoana/sejur de 5 nopti, cazare in camera DUBLA cu demipensiune
    154 euro/persoana/sejur de 5 nopti, cazare in camera DUBLA family

Perioada: 17.01-28.02.2014
    108 euro/persoana/sejur de 5 nopti, cazare in camera DUBLA cu demipensiune
    119 euro/persoana/sejur de 5 nopti, cazare in camera DUBLA family.

Grila:
    Reduceri in functie de varsta:
    Copil (0-6.99 ani) - GRATUIT, fara servicii
    2 copii (0-6.99 ani) - in camera cu 2 adulti - primul copil - GRATUIT, al 2-lea copil - 70% reducere
    1 copii (0-6.99 ani) - in camera DUBLA/DUBLA mansarda cu 1 adult - se plateste tarif de SINGLE
    2 copii (0-6.99 ani) - in camera DUBLA cu 1 adult -primul copil - 50% reducere, al 2-lea copil - GRATUIT
    Copil (7-13.99 ani) - in camera DUBLA/DUBLA mansarda cu 1 adult - 30% reducere
    2 copii (7-13.99 ani) - in camera DUBLA cu 1 adult - primul copil - 30% reducere; al 2-lea copil - 50% reducere
    Copil (7-13.99 ani) - in pat suplimentar - 50% reducere
    Al 3-lea adult (peste 14 ani) - in pat suplimentar - 30% reducere

Tarifele nu includ taxa de statiune care se plateste obligatoriu la agentie.

Taxa de statiune
    5 euro/persoana/sejur
    Ce aproape esti....poate daca va fi autostrada si de la mine de la Deva...ar fi ceva.....incep de pe acum sa-ti zic 'La multi ani"....ce tare esti....2 ocazii mari, o singura zi!!!!!!
    Fiecare om pe care il întâlnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare. ( Sigmund Freud )

Data inregistrarii
    Jan 2009
    Reputatie
    35057

Un an bun sa aveti, plimbari dese, vacante placute si weekend-uri prin tara si strainatate va doresc!

Data inregistrarii
    Jan 2009
    Reputatie
    35057

Voi pe unde v-ati petrecut concediul/vacanta anul ce a trecut,anul ce a sosit.... sau in ultima vreme ? A fost frumos, v-ati simtit bine ?

Ce preferati, muntele sau marea de la noi, de la altii, in hotel pensiuni sau la cort?

Data inregistrarii
    Jan 2009
    Reputatie
    35057

daca vreti iarna , ski .... concurs de ski va asteapta o partie relativ noua: Partia Vidra-Voineasa-Transalpina......

Statiunea Voineasa

8-9 februarie 2014
    Detalii Concurs schi : http://www.skipassmagazine.ro/slalom-urias-transalpina/

Petrecere
    dub, reggae
    Data si ora
    08 februarie 2014 / 09:00
    09 februarie 2014 / 09:00
    Locatia Transalpina Ski Resort
    Acces gratuit
    Organizator KayaFoundation Crew

Pagina evenimentului
    Administratia partiei a pregatit un concurs de slalom urias, intitulat Cupa AllianzTiriac – Auto Schunn, iar echipa Kaya Foundation din Bucuresti a pregatit, ceea ce se doreste a fi prima editie din Transalpina Dub Avalanche, un party in aer liber cu muzica dub si reggae.

Transalpina Dub Avalanche este un nou concept de eveniment al celor de la Kaya Foundation, prin care se doreste sa se faca cunoscuta zona turistica Vidra, Voineasa. Tot pe platoul statiunii Vidra au organizat in toamna 2013 festivalul “One Love Gathering”.

Vibratiile pozitive se vor simti pe intreaga partie cu ajutorul sistemului de sunet construit manual si botezat Kogaion Sound System.

Alaturi de Kaya si sistemul Kogaion vor veni din Cluj, Chu The Ju si Eujah de la Genmaica/Sucleeu, din Timisoara, Vru Dubz, SE si Sagaman de la High Culture Sound System, din Iasi, K.A.Z.E., iar din Bucuresti vor fi prezenti Zekarjah, Deeproots, Rastahfairy, General Escu si Lazio.

Pentru ca atmosfera sa fie completa, in acelasi week-end are loc si prima editie a Cupei AllianzTiriac - AutoSchunn, un concurs de slalom urias intr-o singura mansa, cu medalii, cupe, diplome si multe premii surpriza. Inscrierea este gratuita, iar participantii la concurs vor avea reduceri la transportul pe cablu.

Pentru ca nici un vizitator sa nu se plictiseasca, la baza partiei va avea loc si Editia a-2a a concursului “Frumosul Lotrului”, un concurs interactiv, care va antrena si mai tare atmosfera.

Cu o priveliste unica in Romania, Transalpina Ski Resort va invita sa-i cunoasteti traseele, acestea intinzandu-se pe o lungime de 8 km, cu partii de dificultati diferite, in cel mai spectaculos week-end din 2014!

Detalii legate de Transalpina Dub Avalanche, cat si despre Cupa AllianzTiriac – Auto Schunn se pot gasi pe http://dubavalanche.blogspot.ro/.

Acces Auto:
    Bucuresti – Vidra , 270 KM pe ruta Ramnicu Valcea – Calimanesti – Voineasa – Vidra
    Sibiu – Vidra , 125 KM , pe ruta Sibiu – Brezoi – Voineasa – Vidra

Din Voineasa pana la Vidra Ski Resort mai sunt 35KM

La Vidra, zapada nu vibreaza doar sub schiuri sau snowboard-uri. 7 KW de muzica dub si reggae, in cel mai autentic mod posibil, pe padocul de lemn de la Apreski, dar aventura incepe de vineri, cand se urca boxele pe partie.

http://www.youtube.com/watch?v=DAd3TyFBU2c

Data inregistrarii
    Jan 2009
    Reputatie
    35057

Incep minivacantele din aceasta primavara, haideti sa vedem pe unde ne putem relaxa, distra, odihni. Sunteti invitati a ne dezvalui locuri minunate, eu va propun :
    SALINA TURDA ,,CEL MAI FRUMOS LOC SUBTERAN DIN LUME”
    Salina Turda este si pe locul 22 in topul celor mai spectaculoase destinatii turistice din lume
    -sursa BUSINESS INSIDER

http://salinaturda.eu/

Data inregistrarii
    Jan 2009
    Reputatie
    35057

Aveti bunavointa de a ne spune ce ati planificat pentru 1 Mai? Eu va astept....

Data inregistrarii
    Jan 2009
    Reputatie
    35057

Ceva poze sau impresii pe unde calatoriti?

Data inregistrarii
    Jan 2009
    Reputatie
    35057

Din calatoriile mele " minivacanta 1 Mai

Manastirea Ramet -1.JPG

Data inregistrarii
    Jan 2009
    Reputatie
    35057

din calatoria "Minivacanta 1 Mai"
    Manastirea Ramet -2.JPG

Data inregistrarii
    Jan 2009
    Reputatie
    35057

Data inregistrarii
    Jan 2009
    Reputatie
    35057

Din calatoria minivacanta" 1 Mai "

Manastirea Ramet 3 mic.JPG

Data inregistrarii
    Jan 2009
    Reputatie
    35057

din calatoria : Minivacanta 1 Mai"
    Salina Turda -1 mic.JPG

Data inregistrarii
    Jan 2009
    Reputatie
    35057

Din calatoria " Minivacanta 1 Mai"

Salina Turda 2.JPG

Data inregistrarii
    Jan 2009
    Reputatie
    35057

Din pacate la Sangeorz Bai am stat doar o noapte, era foarte frig, au dat drumul la centrala dar caloriferele

erau reci , doar tevile erau calde. Nu era antena TV. Camere curate , spatioase dar foarte reci, apa calda era. Personal amabil.

Sangeorz Bai - 1.JPG

Pag 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Permisiuni mesaje

• Nu poti deschide topice noi
  • Nu poti scrie raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti modica mesajul tau
  •