Topic: Colt de suflet...

Alumni Expert Avatar lumier
    Data inregistrarii
    Dec 2008
    Varsta
    50
    Reputatie
    59586

Implicit Re: Colt de suflet...

Citat Citat ilaria. Afiseaza mesajul
    Luminita scumpa...te vad in bara..sa ai o zi frumoasa.Esti o fiinta sensibila si frumoasa!Sa ai parte de multa fericire,sa fii incalzita de iubire...sa ai o vara minunata!!!!

Iti multumesc suflete cald!
    Cu totii avem uneori probleme,obosim,vrem sa ne ascundem,fugim dar vechile iubiri nu se uita niciodata.....asa ca nici acest ''colt de suflet''nu va fi uitat caci e plin de suflet cu oameni de suflet
    Fericirea este armonia dintre ceea ce gandesti,ceea ce spui si ceea ce faci...

Alumni Expert Avatar lumier
    Data inregistrarii
    Dec 2008
    Varsta
    50
    Reputatie
    59586

Noapte buna oriunde va aflati!!!!!
    Fericirea este armonia dintre ceea ce gandesti,ceea ce spui si ceea ce faci...

VIP TEAM Expert Avatar mihapred
    Data inregistrarii
    Feb 2008
    Varsta
    58
    Reputatie
    75292

Hristos a inviat si buna sa va fie inima, dragii mei, Ana, Zimo, Geo, Marcus, Sorina, Lumi(er), Irina, Maria, (I)oana, Alina, Florenta , Carmen, Flory, Omide , Dorina, Angelica, cigcig13, Cornel, Marian, Lucian !
    Fiecare dintre voi are cate un ... coltisor in inima mea ... Gata, am zis-o ! Sa aveti o zi frumoasa !

Fericirea o poți atinge uneori, doar după ce-ai găsit armonia cu tine însăți/însuți.
    Miha

Alumni Expert Avatar ANA-C
    Data inregistrarii
    Jul 2007
    Reputatie
    83171

Citat Citat mihapred Afiseaza mesajul
    Hristos a inviat si buna sa va fie inima, dragii mei, Ana, Zimo, Geo, Marcus, Sorina, Lumi(er), Irina, Maria, (I)oana, Alina, Florenta , Carmen, Flory, Omide , Dorina, Angelica, cigcig13, Cornel, Marian, Lucian !
    Fiecare dintre voi are cate un ... coltisor in inima mea ... Gata, am zis-o ! Sa aveti o zi frumoasa !

Adevarat a inviat!

Viata e pretioasa. Viata e fragila. In clipa asta esti, in clipa urmatoare te-ai dus. Fiecare clipa trebuie stoarsa de tot ce se poate da, fiindca nu stii niciodata cand va cade cortina. – Sandra Brown
    Traieste fiecare zi ca si cum ar fi ultima, pentru ca una din ele chiar va fi. – Jeremy Schwartz

Data inregistrarii
    Jul 2007
    Reputatie
    83171

Buna dimineata si o zi buna tuturor!

Viata e pretioasa. Viata e fragila. In clipa asta esti, in clipa urmatoare te-ai dus. Fiecare clipa trebuie stoarsa de tot ce se poate da, fiindca nu stii niciodata cand va cade cortina. – Sandra Brown
    Traieste fiecare zi ca si cum ar fi ultima, pentru ca una din ele chiar va fi. – Jeremy Schwartz

Data inregistrarii
    Jul 2007
    Reputatie
    83171

Weekend placut!

Data inregistrarii
    Jul 2007
    Reputatie
    83171

Citat Citat ANA-C Afiseaza mesajul
    Weekend placut!

Data inregistrarii
    Jul 2007
    Reputatie
    83171

VIP Expert Avatar allina
    Data inregistrarii
    Jul 2009
    Reputatie
    79095

Hristos a Inviat si Ziulica buna!
    Astazi avem liber la zbor, la vise, la iubire, la zambete fara numar!
    Stiu, mi s-a mai spus sa cobor cu picioarele pe pamant, insa de multe ori cand am avut contact cu pamantul am luat niscai " trante", asa ca prefer sa zbor cu toate ca si aici poate fi periculos,insa stiu ca o gasesc sigur pe Maria, care si ea "zboara" bine, am luat ceva lectii de zbor impreuna, Miha a spus ca suntem "un colt al sufletului", sigur si ea zboara, zboara si Lumi, pentru ca suntem " vechea iubire care nu se uita", si Angelica care ne spune sa avem grija de noi, deci ne urmareste, Ana si Geo sunt prezente cu cafeaua , altfel nu am putea zbura dimineata la prima ora, I_oana, Sorina, Omide, Dorina, Mariana cu verificarea starii de bine , ceva de genul verificarii tehnice, Irina cu starea vremii, Cornel, Marian, Lucian, asigura protocolul si ambientul, Marcus - ne da viza, Zimo - licenta, Carmen si Florenta - piesele de schimb, deci toata lumea zboara si e implicata in zbor. Stiu ca nu toti ne intalnim, nu ne vedem "fata in fata", dar fara lucru in echipa, fara oamenii "din spate" nu am mai putea zbura, daca am omis pe cineva sigur i se stricase GPS-ul, dar are timp suficient sa il repare pentru ca il vom astepta! Neocuparea posturilor va duce la incetinirea zborului, deci incerca-ti sa nu aveti "mustrari de constiinta", caci fiecare isi are "coltul" in inima celuilalt! Va iubesc si va multumesc!
    Deci, pregatiti de zbor?
    Iubirea este aripa dăruită de Dumnezeu sufletului, pentru ca să urce până la El
    (Michelangelo Buonarroti)
    Grila:

VIP Expert Avatar allina
    Data inregistrarii
    Jul 2009
    Reputatie
    79095

port nume de asteptare
    in luminile altor veri...pe care
    banca ascunde umbrele aride?vezi
    poate...poate si albul porumbeilor calatori
    cu nescrisele mele scrisori...
    catre cine?tu sti mai bine ca
    alteori nici n-am nume....
    pe soaptele minutelor
    fac un slalom anume
    in ploi albastre-violacee...
    murmurul zeilor mitologice
    iarasi nu ma aproba....iarasi
    invat regasirea...
    poate o sa am si un nume
    de imprumut...pana la cer
    alerg sa-mi prind norocul-scut,
    steaua mea magica de efemer...
    ma zbat traversand sorocul...
    din valuri ma renasc ca Venus?
    zbor iarasi cu porumbeii mei!
    ...doar ca albul infinit
    intr-un eseu nedeslusit...

AGO.OTA

Iubirea este aripa dăruită de Dumnezeu sufletului, pentru ca să urce până la El
    (Michelangelo Buonarroti)
    Grila:

Data inregistrarii
    Jul 2007
    Reputatie
    83171

Citat Citat allina Afiseaza mesajul
    Hristos a Inviat si Ziulica buna!
    Astazi avem liber la zbor, la vise, la iubire, la zambete fara numar!
    Stiu, mi s-a mai spus sa cobor cu picioarele pe pamant, insa de multe ori cand am avut contact cu pamantul am luat niscai " trante", asa ca prefer sa zbor cu toate ca si aici poate fi periculos,insa stiu ca o gasesc sigur pe Maria, care si ea "zboara" bine, am luat ceva lectii de zbor impreuna, Miha a spus ca suntem "un colt al sufletului", sigur si ea zboara, zboara si Lumi, pentru ca suntem " vechea iubire care nu se uita", si Angelica care ne spune sa avem grija de noi, deci ne urmareste, Ana si Geo sunt prezente cu cafeaua , altfel nu am putea zbura dimineata la prima ora, I_oana, Sorina, Omide, Dorina, Mariana cu verificarea starii de bine , ceva de genul verificarii tehnice, Irina cu starea vremii, Cornel, Marian, Lucian, asigura protocolul si ambientul, Marcus - ne da viza, Zimo - licenta, Carmen si Florenta - piesele de schimb, deci toata lumea zboara si e implicata in zbor. Stiu ca nu toti ne intalnim, nu ne vedem "fata in fata", dar fara lucru in echipa, fara oamenii "din spate" nu am mai putea zbura, daca am omis pe cineva sigur i se stricase GPS-ul, dar are timp suficient sa il repare pentru ca il vom astepta! Neocuparea posturilor va duce la incetinirea zborului, deci incerca-ti sa nu aveti "mustrari de constiinta", caci fiecare isi are "coltul" in inima celuilalt! Va iubesc si va multumesc!
    Deci, pregatiti de zbor?

Alumni Expert Avatar ilaria.
    Data inregistrarii
    Jan 2013
    Reputatie
    39486

Hristos a inviat!!!!
    ...povestesc mai tarziu, sper...m-a chemat sefa!!!
    multumesc suflete dragi!!!
    Pâna când moartea ne va despărți!

Data inregistrarii
    Jul 2007
    Reputatie
    83171

Hristos a inviat!!!!

Data inregistrarii
    Jul 2007
    Reputatie
    83171

VIP Expert Avatar teodorucornel27
    Data inregistrarii
    Jan 2010
    Reputatie
    28781

Hristos a inviat!!!!
    Ma bucur ca ai revenit, Maria!
    ...am gasit o noua 'formula' de amestec al 'bauturilor' ! Un pliculet de ciocolata calda cu 1-2 lingurite de ness! Incerc sa o pacalesc pe bunica-mea ca e ness(are tensiunea putin mai mare si nu i-am mai dat numai ness, frecat ...fireste)! Si ii place la 'nebunie' si ma intreaba de ce nu ii iese si ei cafeaua asa de buna!
    Deci , beau o 'cioco-ness' (aviz 'amatorilor' si a 'profesionistilor' care amesteca berea cu lamaie, sau cu nu stiu ce le mai trece prin cap! In tineretea golanimii mele amestecam cola cu bere si ii dadusem si o denumire...'bere disel'...sau diesel! Incercati...n-aveti ce pierde!) dupa care fug la trebuta! Urata treaba am de facut ...trebuie sa rad peretii unde a fost sala mea de calculatoare!(calculatoarele le mai am, sala o restaurez in camera-camera locuibila.....musterii nu mai am , de bani ...nu mai zic nimic- seceta totala)
    Deci sunt un 'adevarat aspirator de praf'!(urata treaba am , dar...daca n-am invatat carte, sau am invatat prea multa!)
    ...Deci , sincer ma bucura revenirea ta , draga mea Marie!
    ps..iti place 'ashchiutza' al meu?

DSC00337.jpg

Permisiuni mesaje

• Nu poti deschide topice noi
  • Nu poti scrie raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti modica mesajul tau
  •