PDA

Afiseaza Forumul : Recapitulam

roadiro
08-08-2007, 11:36
Sa recapitulam:

Grafica:
andrei25ni
mariushca

IT
aditzayo
AdyM
wizzard - pHp coding, BBtags, webdesign
mariushca - html

Traducatori:
edika1 - Germana
cory74 - Germana
GFE - Germana

codrescu lorena - Engleza
josellyn- Engleza + Italiana
marga_cristina01 - Engleza
Stefi_R - Engleza
Moniq7 - Engleza
gabicris - Franceza
adelline - Engleza

hintesti7 - italiana
simm_carla - italiana si spaniola
dany-dasy - spaniola

Diverse
IRINA
martin aura
eli46
dumy1dumy
VIOLET
valentin66
GhiO
roxzy11
Vasi68
Mary_Cristea
orhidea
CALLIOPE
Kriszta
DARA
2004miha
LALU
adrian1973
GeST
ioanavasileteodora
JURJESCU NICOLINA

Meda
09-08-2007, 02:27
:cry: si eu? ](*,)
Oricum arata super totul Felicitari domnule =D>

dumitriu
09-08-2007, 13:42
:arrow: Dacă este... permis a face (deocamdată) două observaţii:
Mici retusuri se impun:
1) -> LA MODIFICAREA UNUI MESAJ, APARE PT. SCURT TIMP MESAJUL DE CONFIRMARE:
___Acest mesaj a fost modificat cu succes______
__________Vizializati mesajul editat___________
_______Revenire pe forumul vizitat anterior_____
p.s. Trebuie... înlocuit al doi-lea "i" cu "u" din cuvântul "vizializati"
2) -> Primele butoanele ovale din stanga (sus şi jos) numite: "mesaj nou" au funcţia de: a crea/deschide un nou topic nu de a... crea/deschide un nou mesaj, aceasta confuzie ar putea să ducă la situatia apariţiilor de sub-topice noi nedorite, cu numele mesajelor utilizatorilor duşi în eroare...
:arrow: Reiau o întrebare nu mai apare (peste tot) posibilitatea introducerii de icoane în titlul mesajului... Se va elimina această posibilitate, sau... se va implementa peste tot ???
p.s. Scuzati tonul critic dar se vrea constructiv...
p.p.s. Dacă mai observăm câte ceva, tragem... semnalul !!!

edika1
09-08-2007, 16:22
:arrow: Dacă este... permis a face (deocamdată) două observaţii:
Mici retusuri se impun:
1) -> LA MODIFICAREA UNUI MESAJ, APARE PT. SCURT TIMP MESAJUL DE CONFIRMARE:
___Acest mesaj a fost modificat cu succes______
__________Vizializati mesajul editat___________
_______Revenire pe forumul vizitat anterior_____
p.s. Trebuie... înlocuit al doi-lea "i" cu "u" din cuvântul "vizializati"
2) -> Primele butoanele ovale din stanga (sus şi jos) numite: "mesaj nou" au funcţia de: a crea/deschide un nou topic nu de a... crea/deschide un nou mesaj, aceasta confuzie ar putea să ducă la situatia apariţiilor de sub-topice noi nedorite, cu numele mesajelor utilizatorilor duşi în eroare...
:arrow: Reiau o întrebare nu mai apare (peste tot) posibilitatea introducerii de icoane în titlul mesajului... Se va elimina această posibilitate, sau... se va implementa peste tot ???
p.s. Scuzati tonul critic dar se vrea constructiv...
p.p.s. Dacă mai observăm câte ceva, tragem... semnalul !!!

Mai exista probleme, acest forum este inca la inceput, de aceea va rugam sa sesizati toate greselile care apar!

dumitriu
09-08-2007, 23:41
Mai exista probleme, acest forum este inca la inceput, de aceea va rugam sa sesizati toate greselile care apar!
:arrow: OK !!! Ar mai fi ceva... două butoane:
- Butonul "Executa" ce face trimiterea mesajului, parcă sună... rău (ex. executor judecătoresc) mai bine parcă ar fi: Expediere/Trimitere mesaj;
- Butonul "Raspunde" din st. sus/jos practic este pentru a putea însera un mesaj pe topic, nu de "a răspunde acestui mesaj" cum apare indicaţia când se staţionează cu mouse-ul pe el; pentru a elimina confuzia ar trebui rebotezat în: "introduce mesaj nou", sau eventual introdus un buton în fiecare porţiune/secţiune de mesaj din topic (e drept că există unul cu denumirea "citat"), pentru că acest buton (existent acum) înserează practic titlul topicului, nu al mesajului la care vrei să răspunzi (dacă sunt mai multe mesaje pe topic).
p.s. Încă o dată scuzele de rigoare, dar de afară parcă se observă altfel... iar din interior nu poţi evita micile greşeli inerente.

roadiro
10-08-2007, 11:30
Am modificat "Vizializati mesajul editat" va apare la prima actualizare a traducerii de limbaj.
Tineti si voi cont ca nu am invatat engleza niciodata cu un profesor, eu am facut franceza si rusa, tot ce stiu am invatat singur, de aceea astept sa ma corectati de cate ori este nevoie.

Butoanele intradevar trebuiesc schimbate, asteptam ca baietii de pe partea de grafica sa ma contacteze.

butonul Executa, apare in multe pagini si are f multe contexturi, nu am gasit decat acest cuvant care sa reflecte toate actiunile pe care le face acest buton.

dumitriu
10-08-2007, 12:00
Am modificat "Vizializati mesajul editat" va apare la prima actualizare a traducerii de limbaj.
Tineti si voi cont ca nu am invatat engleza niciodata cu un profesor, eu am facut franceza si rusa, tot ce stiu am invatat singur, de aceea astept sa ma corectati de cate ori este nevoie.
Butoanele intradevar trebuiesc schimbate, asteptam ca baietii de pe partea de grafica sa ma contacteze.
butonul Executa, apare in multe pagini si are f multe contexturi, nu am gasit decat acest cuvant care sa reflecte toate actiunile pe care le face acest buton.
:arrow: Autodidact, sună bine! Doar o parte din noi nu au avut ocazia să înveţe o limbă străină (alta decât lb. rusă) iar în cazuri fericite a fost engleza; la mine a fost franceza şi trebuie să recunosc că nu o stăpânesc de ajuns, ca să mă pot oferi "ca ajutor"; prefer să stau cuminte în banca mea şi cu un ochi, să-i spunem... critic, să semnalizez câte ceva, dacă este cazul.
p.s. Şi tot autodidacţi am fost şi noi, în marea majoritate, când a pătruns acest... microb (IT) în noi...

dumitriu
11-08-2007, 14:05
:arrow: OK sa observat... modificarea mesajului !!!
p.s. La fel şi... ora, care câteodată îşi schimbă... forma-tul !!!
p.p.s. Aşteptăm eventual şi variantele... străine, poate mai învăţăm şi noi...

dumitriu
11-08-2007, 20:45
:arrow: Sper să nu stresez prin prezenţa altor semnale...
Există pe ici pe colo (prin topice) anumite link-uri în contexte învechite:
-> Link-uri sperietoare !!!
http://www.roadiro.ro/phpbb2/viewtopic.php?t=5690
http://www.roadiro.ro/phpbb2/viewtopic.php?t=5900
Care te duce la o informare...
__________________________________________________ ___________________
__________________________Informaţii_____________ ______________________

Te rog asigură-te că ambele directoare install/ şi contrib/ sunt şterse.
__________________________________________________ ___________________
-> Link de vacanţă cu imaginea...
http://i11.tinypic.com/4zwpslu.jpg
http://spiruharet.vsdej.net/phpbb2/viewtopic.php?t=5691
A căror contexte impune o actializare
p.s. De ex. vezi topicul "Cum sa puneti poze pe forum"

roadiro
12-08-2007, 11:47
Stim, si am rugat moderatorii pe sectiuni sa le schimbe.
Si asta de ceva timp.

Dar probabil vacanta isi spune cuvantul si reactionam si noi mai incet.

dumitriu
12-08-2007, 12:02
Stim, si am rugat moderatorii pe sectiuni sa le schimbe.
Si asta de ceva timp.

Dar probabil vacanta isi spune cuvantul si reactionam si noi mai incet.
:arrow: Nu am dorit... să deranjez pe nimeni dar imaginea contează în exterior, ca şi reclama, pe care nimeni nu ţi-o face mai bine ca tine !!!

DRAGONITA
14-08-2007, 12:26
Sa recapitulam:

Grafica:
andrei25ni
mariushca

IT
aditzayo
AdyM
wizzard - pHp coding, BBtags, webdesign
mariushca - html
Traducatori:
edika1 - Germana
cory74 - Germana
GFE - Germana
codrescu lorena - Engleza
josellyn- Engleza + Italiana
marga_cristina01 - Engleza
Moniq7 - Engleza
gabicris - Franceza
simm_carla - italiana si spaniola
dany-dasy - spaniola

Diverse
martin aura
eli46
dumy1dumy
VIOLET
valentin66
GhiO
roxzy11
Vasi68
Mary_Cristea
orhidea
CALLIOPE
Kriszta
DARA
2004miha
LALU
adrian1973
GeST
ioanavasileteodora

:cry: Ai uitat sa ma treci si pe mine la diverse...... :))))-

roadiro
14-08-2007, 16:26
- Butonul "Executa" ce face trimiterea mesajului, parcă sună... rău (ex. executor judecătoresc) mai bine parcă ar fi: Expediere/Trimitere mesaj;
- Butonul "Raspunde" din st. sus/jos practic este pentru a putea însera un mesaj pe topic, nu de "a răspunde acestui mesaj" cum apare indicaţia când se staţionează cu mouse-ul pe el; pentru a elimina confuzia ar trebui rebotezat în: "introduce mesaj nou", sau eventual introdus un buton în fiecare porţiune/secţiune de mesaj din topic (e drept că există unul cu denumirea "citat"), pentru că acest buton (existent acum) înserează practic titlul topicului, nu al mesajului la care vrei să răspunzi (dacă sunt mai multe mesaje pe topic).
p.s. Încă o dată scuzele de rigoare, dar de afară parcă se observă altfel... iar din interior nu poţi evita micile greşeli inerente.

S-au modificat butoanele in cadrul mesajelor si a mesajelor private.
Astept observatii

PS Irina nu te-am uitat

dumitriu
14-08-2007, 18:43
S-au modificat butoanele in cadrul mesajelor si a mesajelor private.
Astept observatii
PS Irina nu te-am uitat
:arrow: Observatorul, tot doi ochi are, iar doi ochi văd mai puţin (chiar dacă-şi pun şi ochelari) decât mai mulţi; asta nu înseamnă că ar trebui să ne întrecem cu observaţiile, peste măsură !!!
(p.s. Nu vreau să fiu... executat ca butonul buclucaş de trimitere a mesajului)
p.p.s. În rest, butoanele "cosmetizate" arată super...

teea
14-08-2007, 19:10
Si eu vreau sa ajut forumul intr-un fel sau altul si as vrea sa fiu trecuta la DIVERSE, poate s-o gasi si ceva pentru mine, care nu stiu limbi straine decat ca incepator iar in privinta calculatorului la fel, dar poate altceva.

dumy1dumy
24-08-2007, 20:17
8-) deci unde ajut si eu...?

vad ca nu prea sunt tutoriale... pt ce tre sa fac... ???
sau ma apuc si fac pt cam tot ce consider ca e mai complicat ???

astept raspuns pe privat...

8-)

roadiro
26-08-2007, 05:41
Au fost adaugati primii doi membri in Grupul Colaboratori:
codrescu lorena
edika1
care au participat la traducerea fisierului FAQ, traducerea o gasiti apasand link-ul FAQ din meniul de sus al forumului. Ei raman la culoare verde deoarece sunt si moderatori. Le multumesc pentru ajutor.

edika1
26-08-2007, 09:52
Au fost adaugati primii doi membrii in Grupul Colaboratori:
codrescu lorena
edika1
care au participat la traducerea fisirului FAQ, traducerea o gasiti apasand link-ul FAQ din meniul de sus al forumului. ei raman la culoare verde deoare sunt si moderatori. Le multumesc pentru ajutor.
Iti multumim si noi, incercam sa ne facem datoria fata de forum fiind si o placere din partea noastra. In functie de timpul avut la dispozitie, avand servici si familie, suntem alaturi de voi.

Lorena
26-08-2007, 10:24
Ce pot sa zic?Multumesc pentru incredere si pentru ca am avut posibilitatea de a ajuta!!!

DRAGONITA
26-08-2007, 10:29
Felicitari, Lorena si edika1! [smilie=kiss of love.gif] [smilie=mylove.gif]
Multumim ptr. ajutorul dat lui Adrian! smilie=angelito

edika1
26-08-2007, 10:44
Felicitari, Lorena si edika1! [smilie=kiss of love.gif] [smilie=mylove.gif]
Multumim ptr. ajutorul dat lui Adrian! smilie=angelito
:Vai:

28-08-2007, 15:37
felicitari pentru lorena si edika1
http://dl10.glitter-graphics.net/pub/56/56770chuyw0egsj.gif (http://www.glitter-graphics.com)

roadiro
28-08-2007, 15:40
Am nevoie de un grafician, daca se ofera cineva.

2004miha
29-08-2007, 10:50
multumesc ptr increderea acordata,as avea o mica rugaminte daca se poate si suna a fii pertinenta ,daca nu este imi cer scuze
toti cei ce posteaza ar fii bine sa caute sa faca cat mai putine greseli de gramatica, e pacat, vom fii licentiati in anumite specializari dar limba romana treb scrisa corect, inca o data daca supar pe cineva imi cer scuze

popescu adriana
23-01-2008, 00:20
am ajuns cam tarziu ce-i drept ,sper sa fiu primita printre voi

Licurici
27-01-2008, 10:00
Felicitari Lorena si edika1 !

2840619011156
31-01-2008, 00:33
:Noroc: :Noroc: :Noroc:

meanca79
28-09-2008, 15:10
Frumos....Ce sa zic, asa se formeaza o familie, fie ea si virtuala.Ma bucur cand mai vad si oameni care incearca sa ajute alti oameni. Daca pot fi de folos , va stau la dispozitie( voi m-ati ajutat cand am avut nevoie MARE).

[smilie=my heart fire up for you.gif] LLS AN III [smilie=my heart fire up for you.gif]

roadiro
30-09-2008, 09:09
multumim

veroniq
30-09-2008, 20:29
Tu ce faci cu atatia "i" la conjugarea verbului a fi?

Dupa ultimele norme din Gramatica Limbii Romane, Editura Academiei Romane, 2005, verbul "A FI" la Timpul Viitor, se conjuga astfel:

Eu voi fi,
Tu vei fi,
El/ea va fi,
Noi vom fi,
Voi veti fi,
Ei vor fi.

De altfel,

FI/C? ~ce f. Persoan? de sex feminin luat? n raport cu p?rin?ii s?i; fat?. [G.-D. fiicei; Sil. fii-] /fie + suf. ~c?. Sursa: Noul Dictionar Explicativ al Limbii Romane, 2002

sau

Fiu s. m., art. ful; pl. fii, art. fii (sil. fi-ii). Sursa: Dictionar Ortografic al Limbii Romane, 2002

multumesc ptr increderea acordata,as avea o mica rugaminte daca se poate si suna a fii pertinenta ,daca nu este imi cer scuze
toti cei ce posteaza ar fii bine sa caute sa faca cat mai putine greseli de gramatica, e pacat, vom fii licentiati in anumite specializari dar limba romana treb scrisa corect, inca o data daca supar pe cineva imi cer scuze

alex_ninelr
14-01-2009, 17:48
Saltare! am ajuns din intamplare pe aici si nu mi-a placut ce am vazut : pe langa altele ... veroniq, de ce trebuie sa fii sarcastica? unii poate vor doar sa ajute si tu vrei sa faci o lucrare de dizertatie pe seama unor mici greseli . Poate te vei gandi mai bine altadata.Un ajutor dezinteresat este ceva frumos , cred ! [-X

2771119043769
17-01-2009, 08:42
de ce a trebuit sa imi schimbati parola?ce avea parola mea de nu am mai putut sa o pastrez? si asa trebuie sa retin o gramada de informatii pe perioada examenelor #-o mai trebuie sa retin si o parola impusa :x

roadiro
17-01-2009, 11:30
Offf cateodata asa ma doare capul #-o

2771119043769
17-01-2009, 13:40
Offf cateodata asa ma doare capul #-onu te supara pe mine smilie=wink dar fara dureri de cap nu stiu sa existe alta modalitate de a le face tuturor pe plac.cui trebuia sa ma plang de aceasta schimbare? :-k

roadiro
17-01-2009, 14:03
Nu ti-a schimbat nimeni in mod voit parola.

Te ascult.

Cine ti-a cerut sa-ti schimbi parola ?
Sau cum de ai ajuns sa spui ca a fost schimbata parola ?

2771119043769
17-01-2009, 18:45
Nu am putut intra pe forum cu aceeasi parola , din nu stiu ce motiv,iar atunci a trebuit sa schimb parola pt a putea intra. Asta e! nu mai conteaza ...toti suntem stresati de examene!

RazWan20
16-02-2009, 13:33
smilie=guillotina6nu :grumble: :cry: :cry: Pot sa ](*,) ](*,) ](*,)

costi balaci
28-06-2009, 00:22
as vrea sa sterg un topic,cum sa fac.

DRAGONITA
28-06-2009, 09:32
as vrea sa sterg un topic,cum sa fac.

tu nu poti, [-X doar moderatorii, moderatorii globali sau adiministratorii forumului smilie=wink

PS: nu l-am sters, ci l-am unit cu "Discutii diverse" smilie=wink